Geometria
Wzory geometryczne to już znany motyw, który przechodzi do stylistyki na nowy sezon. Trójkąty, koła, kwadraty, wieloboki a teraz szczególnie pasy i linie w połączeniu ze schludnym, czystym pomieszczeniem tworzą bardzo ciekawe zestawienie. Wzory spotykamy w postaci dywanów, zasłon, abażurów, poduszek, dodatków itp. Małe i duże, rozmieszczone symetrycznie lub niepokukadane, w zasadzie pełna dowolność. Jeśli chcemy wprowadzić wzór geometryczny do wnętrza, przede wszystkim bierzemy pod uwagę jego wielkość. Nasilenie geometrii w niewielkiej przestrzeni może wprowadzić bałagan i męczący użytkowników chaos. Zachowajmy proporcję dobierając wielkość i natężenie wzoru. Jeśli obawiacie się kombinacji z wzorami, podczas wprowadzania ich do mieszkania zacznijcie od małych przedmiotów typu - podkładki, poduszka, kubki itp. a potem stopniowo dodajcie kolejne elementy, czy śmielszy wzór.
Etniczne dodatki i wzory
Wyraziste, bardzo efektowne, nasycone barwami takie są wzory w stylu etno. Inspiracją są podróże, podpatrujemy, jakimi wzorami otaczają się mieszkańcy egzotycznych krajów. Afrykańskie koła, azteckie romby, arabskie mozaiki, swobodnie miksujmy desenie pochodzące nawet z kilku różnych kultur. To oczywiście propozycja dla odważnych, pozostałym proponuję zabawę drobnymi akcentami wprowadzonymi do prostych klasycznych wnętrz. Barwne etniczne przedmioty i meble najlepiej prezentują się na neutralnym, stonowanym tle, dzięki temu mogą odpowiednio zaistnieć i nie przytłaczają wnętrza. W stylu etno wzór gra pierwszoplanową rolę, dlatego forma przedmiotów powinna być prosta. Bardzo modne są dodatki z naturalnego drewna egzotycznego.
Welur i aksamit
Jeśli myśląc o urządzeniu swojego domu stawiacie przede wszystkim na przytulność to ucieszy was ta informacja. Welurowe sofy, pufy, fotele i dodatki to nie tylko charakterystyczna miękkość w dotyku, ale widoczna już na pierwszy rzut oka ciepła atmosfera wnętrza. Welur, aksamit i inne plusze, to od dawna tkaniny uznawane za eleganckie i luksusowe. Obecnie pluszowe meble oraz dodatki wykonuje się raczej z wysokogatunkowych imitacji tych materiałów, lecz to w niczym nie ujmuje ich szlachetności. Te tkaniny pięknie grają ze światłem, zmieniając nasycenie kolorystyki i poświatę, dzięki temu stanowią niebanalną ozdobę.
Motywy kwiatowe i zieleń
Świeża zieleń wiosennej trawy była kolorem roku 2017 roku, teraz ten odcień dojrzewa nabiera bardziej turkusowej poświaty. Taką zieleń łączymy z purpurowym odcieniem jagód i błękitem. Kwiaty nigdy się nie nudzą w tym roku nabierają naprawdę gigantycznych rozmiarów i otaczają nas niczym tajemniczy ogród. We florystyce kwiatem roku jest hortensja i ją możemy wyszukać w motywach tapet czy innych tekstyliów. Kwiaty wkraczają do naszych sypialni i salonów. Ożywiają, każde nawet najbardziej minimalistyczne wnętrze i bardzo dobrze komponują się ze różnymi stylami a swoim wdziękiem wnoszą dobra energię.
|
Czerwona kanapa
Intensywna czerwień, wyróżnikiem w salonie. Fotel, sofa, puf – czerwień wnosi do wnętrza odrobinę wyrazistości i ciepła. Przeważają odcienie głębokie, wpadające w bordo. Musimy zdecydować, czy chcemy, aby nasz czerwony mebel był jedynym mocnym akcentem we wnętrzu, czy ma wchodzić w relację z innymi elementami wystroju, może to być wyrazisty dywan, dekoracja ścienna (tapeta, obraz, grafika). Kolor czerwony dobrze komponuje się z wieloma barwami, w szczególności tymi o chłodnym odcieniu. Pamiętajmy jednak, że czerwień czerwieni nie równa, więc zestawiajmy nasz czerwony mebel sprawdzając najpierw próbkę koloru w pomieszczeniu.