Nie tylko mieszkanie, ale miejsce rodzinnej tradycji. Dworek na dobre wpisał się w krajobraz naszego kraju. Jego prostopadłościenna bryła z gankiem, pokryta czterospadowym wysokim dachem, zmieniła się w drobnych szczegółach. Na umeblowanie składają się przeważnie sprzęty z różnych epok, przechodzące z pokolenia na pokolenie.
Styl folkowy - zwany też ludowym lub etnicznym - cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Motywy ludowe są obecnie chętnie wykorzystywane nie tylko przez projektantów mody, lecz także przez architektów wnętrz. Łowickie pasiaki, kurpiowskie wycinanki, zakopiańskie hafty, to najbardziej rozpoznawalne wzory polskiej kultury ludowej. Jak urządzić wnętrze z przyjemną ludową nutą?
Zielony jak żaden inny kolor przywodzi na myśl kontakt z naturą. Po zimie z coraz większą niecierpliwością wyglądamy zieleni za oknem. Obserwujemy nieśmiałe pąki na gałązkach drzew i krzewów. A zieleń możemy wprowadzić również do naszych domów. Świetnie prezentuje się we wnętrzach i tworzy ładne tło dla mebli i dodatków. Wesołe zielone akcenty nawet w pochmurne dni rozweselają i dodają energii.
Natura, nasz pierwotny dom jest barwna i zmienna. W instynktownym postrzeganiu wpisany jest wpływ kolorów na nasze samopoczucie i zdrowie. 80% wszystkich wrażeń zmysłowych człowieka to wrażenia wzrokowe, a kolor dostrzegamy, jako pierwszy, jeszcze przed kształtem. Warto, więc z większą świadomością wykorzystywać go w architekturze i wnętrzach. Zaczerpnijmy z pięknej palety możliwości.
Jeśli lubicie być na bieżąco z nowinkami związanymi ze stylami wnętrzarskimi dziś proponuję przyjrzeć się bliżej trendom skandynawskim. Styl ten nie okazała się kolejną chwilową modą, lecz na dobre zagościł w naszych mieszkaniach. Estetyka ta nie nastręcza problemów i sprawdza się w każdym wnętrzu – zarówno w niewielkim mieszkaniu w centrum miasta jak
i w domu na wsi. Prostota i uniwersalność.
Kuchnia to bardzo ważne miejsce w każdym mieszkaniu. Nie ważne duża czy mała, ważne by była urządzona stylowo i funkcjonalnie. Organizacja małej kuchni jest nieco trudniejsze, bo na niewielkiej powierzchni trzeba zmieścić sporo sprzętów i mebli, wygospodarować miejsce do pracy. Wszystkie przedmioty, których używa się w kuchni, muszą znaleźć swoje miejsce, a dostęp do nich nie może być utrudniony.
Szarości zagościły w wielu mieszkaniach na dobre. Modne są nie tylko dodatki w tej barwie, ale również szare ściany, meble czy podłoga. Kolor ten najlepiej wyraża nowoczesny styl, który w ogromnej mierze opiera się na minimalizmie, pasuje do większości wnętrz. Szarość kojarzy się z elegancją oraz harmonią. Po dniu pełnym intensywnych wrażeń z ulgą poddamy się działaniu odprężającej szarej barwy.
Moda ma to do siebie, że przychodzi i odchodzi, a dekoratorskie trendy zmieniają się niczym w kalejdoskopie. Jednak niektóre z nich pozostają we wnętrzach na dłużej. Portal House Beautiful ogłosił właśnie trendy na jesień i zimę 2018. Przekonajmy się zatem, co będzie modne w najbliższym sezonie w aranżacji wnętrz. Może wykorzystacie jakiś pomysł na metamorfozę swojego mieszkania.
Za chwilę święta, potem Noworoczne toasty i … będziemy przypinać narty i deski. Górskie kurorty już czekają na zakochanych w zimowym szaleństwie. Jak przedłużyć ferie, jak przenieść się w klimat domku ukrytego w górach, gdzie znajdujemy ciszę i spokój. Chalet – styl alpejski pozwoli z łatwością odtworzyć tę atmosferę w naszym mieszkaniu.
Salon, pokój dzienny, pokój stołowy – centralne miejsce naszego mieszkania. Współcześnie to zwykle miejsce tworzące z otwartą kuchnią tak zwaną strefę dzienną. Tu odpoczywamy, jemy posiłki, przyjmujemy gości. Jak pogodzić wszystkie funkcje w jednym wnętrzu? Niby sprawa prosta, kupujemy sofę, stół i krzesła, meblościankę, telewizor. Aranżacja salonu nie może być jednak przypadkowa.