Wczoraj było miłe święto. Panowie kupujący kwiaty, Panie kwiatami obdarowywane. W tym kwietnym nastroju pozostańmy. Zaprośmy Wiosnę do naszych domów w postaci uroczo prezentujących się roślin cebulowych. Słodko pachnące hiacynty, uśmiechnięte narcyzy, delikatne krokusy i nieśmiałe szafirki. Kiedy je kupować, jak przetrzymać w mieszkaniu, co zrobić z cebulkami po przekwitnięciu?
Ogrzewanie podłogowe jest alternatywą dla grzejników. Tym sposobem możemy ogrzać cały dom, lub tylko wybrane pomieszczenia. W podłogę
montujemy rury z wodą lub kable z prądem, ukryte pod posadzką. To pierwsze rozwiązanie ( droższe i kłopotliwe przy montażu), jest tańsze w eksploatacji niż ogrzewanie elektryczne.
Przygotowania do zimy - praktyczne przewody i maty grzewcze
Jeszcze dziś o tym nie myślimy, ale nie dajmy się zaskoczyć, jak przysłowiowi drogowcy co roku, gdy zima sypnie śniegiem i skuje mrozem. Usuwanie lodu i śniegu w otoczeniu budynku to nie tylko bezpieczeństwo i wygoda mieszkańców, to obowiązek właściciela posesji. Można to robić ręcznie, można w tym celu wykorzystać kable i maty elektryczne, które częściowo wyręczą nas w zimowych obowiązkach.
Fundamenty - podstawa. Najważniejszym elementem konstrukcyjnym budynku są fundamenty. Dobrze wykonane, wytrzymałe i solidne to gwarancja długowieczności każdej budowli. Decyzja o ich wyborze powinna być dobrze przemyślana i uwzględniać planowany ciężar obiektu, warunki gruntowe na posesji, sposób prowadzenia robót budowlanych. Wszystkie te informacje zawiera prawidłowo sporządzony projekt domu.
Styl folkowy - zwany też ludowym lub etnicznym - cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Motywy ludowe są obecnie chętnie wykorzystywane nie tylko przez projektantów mody, lecz także przez architektów wnętrz. Łowickie pasiaki, kurpiowskie wycinanki, zakopiańskie hafty, to najbardziej rozpoznawalne wzory polskiej kultury ludowej. Jak urządzić wnętrze z przyjemną ludową nutą?
Niezależnie od tego, z jakiego materiału jest zrobiony taras, musi być regularnie czyszczony i konserwowany. Dzięki temu zniesie rodzinne spotkania na świeżym powietrzu i nawet po wielu latach będzie bardzo dobrze wyglądał. Zamiatanie i zmywanie to czynności podstawowe, co jakiś czas warto wykonać inne zabiegi pielęgnacyjne. Podpowiadam dziś, jak utrzymać we właściwym stanie różne nawierzchnie.
Kuchnia wymaga urozmaiconego oświetlenia. Należy zapewnić w niej nie tylko oświetlenie ogólne, ale również różnych wybranych miejsc - stref roboczych i jadalni. W kuchni musi być jasno, dobrego oświetlenia kuchni potrzebujemy, gdy gotujemy czy zmywamy. Światło ma być funkcjonalne, podkreślać walory wystroju wnętrza oraz sprawiać, że przyrządzane potrawy będą wyglądały apetycznie.
Wczoraj ukazał się artykuł Natalii mówiący o zanieczyszczeniu powietrza i jego przykrych dla nas konsekwencjach. Koleżanka zapoznała Was z domowymi oczyszczaczami, a mnie, jako miłośniczkę roślin sprowokowało to do napisania dzisiejszego bloga. Moi drodzy w walce z toksycznymi związkami mamy zielonych sojuszników! Sięgnijmy po kwiaty doniczkowe, które poprawią jakość powietrza w domu.
Malowanie mebli to łatwy i szybki sposób na odnowienie starej szafki, stołu, krzesła, czy drewnianego regału. Na rynku dostępny jest dość duży wybór farb do malowania mebli. Dziś trochę więcej informacji o farbach kredowych. Jakie są ich właściwości? Jak przygotować meble do malowania? Metodą „zrób to sam” bez problemu przywrócimy blask meblom, których uroda przeminęła, ale ciągle są funkcjonalne.
Przycinanie to kluczowy zabieg pielęgnacyjny, wpływający na wygląd, zdrowie i obfitość kwitnienia. Do przycinania gałęzi większości roślin najlepiej przystąpić, gdy są jeszcze w okresie zimowego spoczynku. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak czynność tę wykonywać, by nie spowodować całkowicie odwrotnego efektu i roślina nie zmarniała. Zabieg nie jest trudny, wykonujemy go przestrzegając pewnych zasad.