Koszty podgrzania ciepłej wody użytkowej (tzw. CWU) stanowią w budżecie domowym jeden z największych wydatków. Nic dziwnego, że coraz więcej użytkowników rozgląda się za alternatywnymi i odnawialnymi źródłami ogrzewania. Pompa ciepła, kominek z płaszczem wodnym, kondensacyjny kocioł gazowy i olejowy, kolektory. Każde z urządzeń może służyć do podgrzewania wody. Które z nich wybrać?
Ciepłą wodę o optymalnej temperaturze chcemy mieć zaraz po odkręceniu kranu. Może nam to zapewnić elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, powinniśmy dokładnie określić oczekiwania co do sposobu korzystania z c.w. Zapotrzebowanie na c.w. zależy od wielu czynników np. wielkości domu ,liczby punktów poboru wody, liczby domowników, wyposażenia łazienki.
Instalacja wodna to jedna z najważniejszych instalacji w domu. Stanowi układ wzajemnie połączonych elementów, dzięki którym możliwe jest doprowadzenie ciepłej i zimnej wody do poszczególnych pomieszczeń, przy zachowaniu odpowiednich warunków jakościowych. Instalację wodne w domach jednorodzinnych wykonuje się zwykle z rur z tworzywa, rzadziej stosuje się rury miedziane, mimo ich jakości.
Czad – tlenek węgla nazwany jest cichym zabójcą. Zatrucie nim może wystąpić w sytuacjach najbardziej banalnych, związanych z ogrzewaniem domu. Każdej zimy zatrucie czadem jest przyczyną śmierci kilkudziesięciu osób. Co najbardziej uderza w opisie zaczadzenia? Nie tylko bezradność ofiar, zdumiewa zdradliwość pojawienia się zagrożenia. Czad w wysokich stężeniu nie daje sygnałów ostrzegawczych.
Niezawodna armatura - zawory i głowice termostatyczne
W każdym pomieszczeniu jest grzejnik wraz z nieodłącznymi elementami, jakimi są zawory i głowice termostatyczne. To właśnie te mechanizmy dbają o komfort cieplny i optymalizują koszty eksploatacyjne instalacji. Na rynku funkcjonuje szereg rozwiązań, różniących się zarówno zastosowaniem i wykorzystywaną technologią, jak również jakością komponentów i samego wykonania. Na co warto zwrócić uwagę?
Stoisz, przed decyzją o wyborze pieca gazowego, który będzie najlepszy dla twojego domu. Podpowiadamy. Kocioł jednofunkcyjny to taki, który może zasilać jedynie instalację centralnego ogrzewania. Kocioł dwufunkcyjny, dzięki wbudowanemu podgrzewaczowi, dodatkowo podgrzewa nam wodę użytkową, czyli tą, która płynie do kranów.
Jedna z podstawowych instalacji domowych to wodna. Jej zadaniem jest dostarczanie wody dobrej jakości, w wymaganej ilości i pod odpowiednim ciśnieniem. Na kształt instalacji wodnej w domu nie wpływa to, czy korzystamy z ujęcia własnego, czy sieci wodociągowej. Natomiast istotne znaczenie ma to, w jaki sposób planujemy podgrzewać wodę. Z jakich materiałów wykonać instalację, jak ją rozprowadzić?
Mroźna zima to okres, który kojarzy się z nieodpalającymi autami i mrozem „kłującym” w twarz. O tyle, o ile do takich zjawisk jesteśmy przyzwyczajeni i sobie z nimi doskonale radzimy, to sprawa z zamarzającymi rurami może się okazać bardzo trudnym problemem. Jeśli instalacje hydrauliczne zostaną prawidłowo wykonane i dobrze zaizolowane – nie zamarzną nawet podczas największych mrozów.
Instalacja kanalizacyjna przeznaczona jest do odprowadzenia ścieków bytowo-gospodarczych. Nie wymaga zasilania, nie działa pod ciśnieniem, nie ma w jej konstrukcji skomplikowanych urządzeń, więc wydaje się prosta do zaprojektowania i wykonania. A jednak można popełnić błędy. Co powinniśmy wiedzieć z zakresu domowej instalacji kanalizacyjnej i jej sprawnego funkcjonowania, oto kilka porad.
Woda jest niezbędna do życia. Jeśli działka na której ma stanąć dom, znajduje się poza zasięgiem sieci wodociągowej, dobrym rozwiązaniem jest wykonanie studni głębinowej. To wydajne i bezpieczne źródło. Jej budowę powinno poprzedzić przeprowadzenie badań hydrogeologicznych. Studnia głębinowa (inaczej wiercona lub rurowa) pobiera wodę z pokładów skalnych zlokalizowanych na głębokości około 15-20 m.
Firma prowadzi sprzedaż stacjonarną i internetową artykułów hydraulicznych, sanitarnych, techniki grzewczej, a także innych. Klientom z Warszawy i okolic oferuje dostawę produktów pod wskazany adres.
BIMs PLUS - Hurtownia Instalacyjna - Gdynia, ul. Hutnicza
Grupa BIMs PLUS jest dystrybutorem nawyższej jakości produktów w dziedziny instalacji i techniki sanitarnej, techniki grzewczej, a także klimatyzacji i wentylacji.
Wilga Sp. z o.o. to firma handlowa, specjalizująca się w dziedzinach techniki grzewczej, sanitarnej i kanalizacyjnej, z centralą w Częstochowie i oddziałami w Kielcach, Katowicach, Gliwicach oraz punktem handlowym w Radomsku.
BIMs PLUS - Hurtownia Instalacyjna - Wrocław, ul. Żmigrodzka
Grupa BIMs PLUS jest dystrybutorem nawyższej jakości produktów w dziedziny instalacji i techniki sanitarnej, techniki grzewczej, a także klimatyzacji i wentylacji.
BIMs PLUS - Hurtownia Instalacyjna - Łodź, ul. Zgierska
Grupa BIMs PLUS jest dystrybutorem nawyższej jakości produktów w dziedziny instalacji i techniki sanitarnej, techniki grzewczej, a także klimatyzacji i wentylacji.
BIMs PLUS - Hurtownia Instalacyjna - Łodź, ul. Jasień
Grupa BIMs PLUS jest dystrybutorem nawyższej jakości produktów w dziedziny instalacji i techniki sanitarnej, techniki grzewczej, a także klimatyzacji i wentylacji.