Instalacja wodna to jedna z najważniejszych instalacji w domu. Stanowi układ wzajemnie połączonych elementów, dzięki którym możliwe jest doprowadzenie ciepłej i zimnej wody do poszczególnych pomieszczeń, przy zachowaniu odpowiednich warunków jakościowych. Instalację wodne w domach jednorodzinnych wykonuje się zwykle z rur z tworzywa, rzadziej stosuje się rury miedziane, mimo ich jakości.
Niezawodna armatura - zawory i głowice termostatyczne
W każdym pomieszczeniu jest grzejnik wraz z nieodłącznymi elementami, jakimi są zawory i głowice termostatyczne. To właśnie te mechanizmy dbają o komfort cieplny i optymalizują koszty eksploatacyjne instalacji. Na rynku funkcjonuje szereg rozwiązań, różniących się zarówno zastosowaniem i wykorzystywaną technologią, jak również jakością komponentów i samego wykonania. Na co warto zwrócić uwagę?
Pobudka 6.15, cholerny budzik zdecydowanie nie litościwy. Cóż nie ma lekko, wstawać trzeba. Po porannej toalecie powędrowałam do kuchni aby przygotować sobie kawę. Wiadomo „kawa z rana jak śmietana”. Kawa, kawiszon, kawusia … diabelskie espresso czy łagodne cappuccino, spienione latte – do wyboru do koloru. Ja osobiście wybieram cafe latte, ale tym razem spieniłam się bardziej niż mleko.
Pompy do nawadniania ogrodu są wskazanym i być może jednym z najważniejszych elementów ogrodowej instalacji nawadniającej. Pompa stanowi niejako centrum systemu. Aby spełniła nasze oczekiwania, musimy wiedzieć czym kierować się przy zakupie pompy do nawadniania ogrodu i na jakie parametry techniczne warto zwrócić uwagę. Oto kilka ważnych informacji o pompach do nawadniania ogrodu.
Koszty podgrzania ciepłej wody użytkowej (tzw. CWU) stanowią w budżecie domowym jeden z największych wydatków. Nic dziwnego, że coraz więcej użytkowników rozgląda się za alternatywnymi i odnawialnymi źródłami ogrzewania. Pompa ciepła, kominek z płaszczem wodnym, kondensacyjny kocioł gazowy i olejowy, kolektory. Każde z urządzeń może służyć do podgrzewania wody. Które z nich wybrać?
Instalacja kanalizacyjna przeznaczona jest do odprowadzenia ścieków bytowo-gospodarczych. Nie wymaga zasilania, nie działa pod ciśnieniem, nie ma w jej konstrukcji skomplikowanych urządzeń, więc wydaje się prosta do zaprojektowania i wykonania. A jednak można popełnić błędy. Co powinniśmy wiedzieć z zakresu domowej instalacji kanalizacyjnej i jej sprawnego funkcjonowania, oto kilka porad.
Udrożnianie rur? Chyba każdy zna ten problem. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jego przyczyną jest w wielu przypadkach nasza własna lekkomyślność. Właściwe użytkowanie domowej instalacji hydraulicznej odpowiednia o nią dbałość powinny minimalizować ryzyko występowania zatorów. Jak w każdej innej dziedzinie, tak i w eksploatacji kanalizacji, dobrych nawyków nigdy za wiele.
Jedna z podstawowych instalacji domowych to wodna. Jej zadaniem jest dostarczanie wody dobrej jakości, w wymaganej ilości i pod odpowiednim ciśnieniem. Na kształt instalacji wodnej w domu nie wpływa to, czy korzystamy z ujęcia własnego, czy sieci wodociągowej. Natomiast istotne znaczenie ma to, w jaki sposób planujemy podgrzewać wodę. Z jakich materiałów wykonać instalację, jak ją rozprowadzić?
Woda jest niezbędna do życia. Jeśli działka na której ma stanąć dom, znajduje się poza zasięgiem sieci wodociągowej, dobrym rozwiązaniem jest wykonanie studni głębinowej. To wydajne i bezpieczne źródło. Jej budowę powinno poprzedzić przeprowadzenie badań hydrogeologicznych. Studnia głębinowa (inaczej wiercona lub rurowa) pobiera wodę z pokładów skalnych zlokalizowanych na głębokości około 15-20 m.
4 osobowa rodzina do gotowania, mycia, sprzątania, prania i spłukiwania toalety zużywa ok. 500 l wody na dobę. Woda kosztuje, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, które pomogą w oszczędnym gospodarowaniu. Standardowa wartość przepływu dla baterii umywalkowych wynosi ok. 12 l/min, podczas gdy nowoczesne baterie, które mają rozwiązania oszczędzające, ograniczają jej zużycie do 6-5 l na minutę.
Grupa BIMs PLUS jest dystrybutorem nawyższej jakości produktów w dziedziny instalacji i techniki sanitarnej, techniki grzewczej, a także klimatyzacji i wentylacji.
Firma prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną artykułów niezbędnych do wykonania instalacji kanalizacynych, grzewczych oraz wodociągowych, a także elementó wyposażenia kuchni i łazienek.
Wilga Sp. z o.o. to firma handlowa, specjalizująca się w dziedzinach techniki grzewczej, sanitarnej i kanalizacyjnej, z centralą w Częstochowie i oddziałami w Kielcach, Katowicach, Gliwicach oraz punktem handlowym w Radomsku.
BIMs PLUS - Hurtownia Instalacyjna - Szczecin, ul. Golisza
Grupa BIMs PLUS jest dystrybutorem nawyższej jakości produktów w dziedziny instalacji i techniki sanitarnej, techniki grzewczej, a także klimatyzacji i wentylacji.
Firma SIG Sp. z o.o. jest dystrybutorem wysokiej jakości materiałów budowlanych. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu SIG plc, który obecny jest w 15 krajach, a którego siedziba znajduje się w Wielkiej Brytanii.