Blog Fachowca

Artykuły i porady dla (nie)fachowców

  Cieknący kran i spółka

  Kategoria: Hydraulika
  Przypnij
  Pobudka 6.15, cholerny budzik zdecydowanie nie litościwy. Cóż nie ma lekko, wstawać trzeba. Po porannej toalecie powędrowałam do kuchni aby przygotować sobie kawę. Wiadomo „kawa z rana jak śmietana”. Kawa, kawiszon, kawusia … diabelskie espresso czy łagodne cappuccino, spienione latte – do wyboru do koloru. Ja osobiście wybieram cafe latte, ale tym razem spieniłam się bardziej niż mleko.
  Nalałam wody do kawiarki, zakręciłam kran i cóż z tego. Mój całkiem nowy kran odmówił współpracy. Kap, kap, kap … na maksa dokręciłam kurki – kap, kap, kap. Ciągłe kapanie z kranu doprawdy bywa denerwujące. Przypomniałam sobie , że już wczoraj wieczorem, coś z tym kranem było nie tak. Ciągłe kapanie a wodomierz nabija, nie dość, że uciekają mi pieniądze nie mogę tego tak pozostawić. Wyjdę z domu, a tu może dojść do awarii hydraulicznej i jeszcze nie daj Boże zaleje sąsiadów. Jak to dobrze, że na stronie novelity.pl szybko wyszukałam kontakt do pana Zbyszka. Pan Zbyszek to doświadczony hydraulik. Już kiedyś korzystałam z jego usług. Zadzwoniłam do hydraulika . Gdy po niespełna pół godzince przyjechał i naprawił cieknący kran, poczęstowałam go kawą i ucięliśmy sobie fachową pogadankę. Z niej dowiedziałam się że, czasami rzadziej, czasami częściej – ale w każdym domu dochodzi do awarii hydraulicznych.

  Nawet najlepiej zamontowana instalacja sanitarna nie jest, niestety, całkowicie bezawaryjna. Bywa, że sami poradzimy sobie z naprawą, jednak są awarie, gdy niezbędna jest pomoc dobrego hydraulika. Jakie usterki najczęściej występują w naszych domach ? Cieknący kran, skąd ja to znam. Jego naprawa nie musi być dużym problemem, szczególnie jeśli mamy w zapasie nowe uszczelki. Oprócz nich potrzebujemy klucza (np. nastawnego) i śrubokrętu. Naprawę rozpoczynamy od ustalenia przyczyny nieszczelności. Może to woda przecieka przez wlewkę, przez co kapie ona nawet, gdy zakręcimy kran. Nieszczelność może wynikać także z przeciekania wody obok sworznia pokrętła. Gdy stwierdzimy co jest przyczyną, a przed przystąpieniem do naprawy hydrauliki, należy przede wszystkim zamknąć dopływ wody do baterii.

  Dziękuję panie Zbyszku, taka naprawa to dla pana „pikuś” a pan przecież jako hydraulik czyli monter instalacji sanitarnych zajmuje się przecież o wiele poważniejszymi tematami. Montaż instalacji, naprawa instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania. Hydraulik nie tylko usuwa doraźne awarie, ale także zajmuje się naprawami planowanymi i modernizacją sieci instalacji i urządzeń. Do jego zadań należy układanie, spawanie, uszczelnianie rur, montaż specjalistycznych urządzeń do pomiaru ciśnienia, ilości przepływu wody, gazu, ropy itp . Ciekawe ilu hydraulików dba o prawidłowe funkcjonowanie instalacji ciepłej i zimnej wody, centralnego ogrzewania oraz instalacji kanalizacyjnych w naszych domach?
  Więcej artykułów
  Podobne artykuły

  Brak komentarzy


  Dodaj komentarz

  Polecane produkty
  Autorzy
  Polecani fachowcy
  Ostatnie komentarze
  Schody w domu jednorodzinnym
  Świetny post
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  paulina

  Schody dywanowe
  Cześć Natalia Słowik . Czy możesz mi pomóc w znalezieniu projektu wzmocnienia tych schodów? Proszę pomóż mi . Dziękuję Ci . Luk
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  Luk

  Przerwa zimowa na budowie
  U mnie poszło ogrodzenie z siatki - wyszło na tyle fajnie, że może nawet zostanie jako docelowe. Aczkolwiek warto dobrze napiąć siatkę. Napinacze z Muntech24 dały radę. Zalecam brać ocynkowane - rdza nie złapie.
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  Mariush