Ciepłą wodę o optymalnej temperaturze chcemy mieć zaraz po odkręceniu kranu. Może nam to zapewnić elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, powinniśmy dokładnie określić oczekiwania co do sposobu korzystania z c.w. Zapotrzebowanie na c.w. zależy od wielu czynników np. wielkości domu ,liczby punktów poboru wody, liczby domowników, wyposażenia łazienki.
Pobudka 6.15, cholerny budzik zdecydowanie nie litościwy. Cóż nie ma lekko, wstawać trzeba. Po porannej toalecie powędrowałam do kuchni aby przygotować sobie kawę. Wiadomo „kawa z rana jak śmietana”. Kawa, kawiszon, kawusia … diabelskie espresso czy łagodne cappuccino, spienione latte – do wyboru do koloru. Ja osobiście wybieram cafe latte, ale tym razem spieniłam się bardziej niż mleko.
Niezawodna armatura - zawory i głowice termostatyczne
W każdym pomieszczeniu jest grzejnik wraz z nieodłącznymi elementami, jakimi są zawory i głowice termostatyczne. To właśnie te mechanizmy dbają o komfort cieplny i optymalizują koszty eksploatacyjne instalacji. Na rynku funkcjonuje szereg rozwiązań, różniących się zarówno zastosowaniem i wykorzystywaną technologią, jak również jakością komponentów i samego wykonania. Na co warto zwrócić uwagę?
4 osobowa rodzina do gotowania, mycia, sprzątania, prania i spłukiwania toalety zużywa ok. 500 l wody na dobę. Woda kosztuje, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, które pomogą w oszczędnym gospodarowaniu. Standardowa wartość przepływu dla baterii umywalkowych wynosi ok. 12 l/min, podczas gdy nowoczesne baterie, które mają rozwiązania oszczędzające, ograniczają jej zużycie do 6-5 l na minutę.
Mroźna zima to okres, który kojarzy się z nieodpalającymi autami i mrozem „kłującym” w twarz. O tyle, o ile do takich zjawisk jesteśmy przyzwyczajeni i sobie z nimi doskonale radzimy, to sprawa z zamarzającymi rurami może się okazać bardzo trudnym problemem. Jeśli instalacje hydrauliczne zostaną prawidłowo wykonane i dobrze zaizolowane – nie zamarzną nawet podczas największych mrozów.
Instalacja kanalizacyjna przeznaczona jest do odprowadzenia ścieków bytowo-gospodarczych. Nie wymaga zasilania, nie działa pod ciśnieniem, nie ma w jej konstrukcji skomplikowanych urządzeń, więc wydaje się prosta do zaprojektowania i wykonania. A jednak można popełnić błędy. Co powinniśmy wiedzieć z zakresu domowej instalacji kanalizacyjnej i jej sprawnego funkcjonowania, oto kilka porad.
Woda jest niezbędna do życia. Jeśli działka na której ma stanąć dom, znajduje się poza zasięgiem sieci wodociągowej, dobrym rozwiązaniem jest wykonanie studni głębinowej. To wydajne i bezpieczne źródło. Jej budowę powinno poprzedzić przeprowadzenie badań hydrogeologicznych. Studnia głębinowa (inaczej wiercona lub rurowa) pobiera wodę z pokładów skalnych zlokalizowanych na głębokości około 15-20 m.
Jedna z podstawowych instalacji domowych to wodna. Jej zadaniem jest dostarczanie wody dobrej jakości, w wymaganej ilości i pod odpowiednim ciśnieniem. Na kształt instalacji wodnej w domu nie wpływa to, czy korzystamy z ujęcia własnego, czy sieci wodociągowej. Natomiast istotne znaczenie ma to, w jaki sposób planujemy podgrzewać wodę. Z jakich materiałów wykonać instalację, jak ją rozprowadzić?
Udrożnianie rur? Chyba każdy zna ten problem. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jego przyczyną jest w wielu przypadkach nasza własna lekkomyślność. Właściwe użytkowanie domowej instalacji hydraulicznej odpowiednia o nią dbałość powinny minimalizować ryzyko występowania zatorów. Jak w każdej innej dziedzinie, tak i w eksploatacji kanalizacji, dobrych nawyków nigdy za wiele.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to pożyteczne, ekologiczne urządzenie do domów, położonych w obszarach rozproszonej zabudowy, w których poprowadzenie sieci kanalizacji sanitarnej jest nieopłacalne. Do jej budowy właścicieli powinny zachęcać długoletnie i niemal bezobsługowe korzystanie z urządzenia, niskie koszty użytkowania oraz wyjątkowo krótki okres zwrotu inwestycji (ok. 3lata).
Grupa BIMs PLUS jest dystrybutorem nawyższej jakości produktów w dziedziny instalacji i techniki sanitarnej, techniki grzewczej, a także klimatyzacji i wentylacji.
BIMs PLUS - Hurtownia Instalacyjna - Szczecin, ul. Ściegiennego
Grupa BIMs PLUS jest dystrybutorem nawyższej jakości produktów w dziedziny instalacji i techniki sanitarnej, techniki grzewczej, a także klimatyzacji i wentylacji.
Firma prowadzi sprzedaż stacjonarną i internetową artykułów hydraulicznych, sanitarnych, techniki grzewczej, a także innych. Klientom z Warszawy i okolic oferuje dostawę produktów pod wskazany adres.
BIMs PLUS - Hurtownia Instalacyjna - Wrocław, ul. Żmigrodzka
Grupa BIMs PLUS jest dystrybutorem nawyższej jakości produktów w dziedziny instalacji i techniki sanitarnej, techniki grzewczej, a także klimatyzacji i wentylacji.
BIMs PLUS - Hurtownia Instalacyjna - Szczecin, ul. Wrzesińska
Grupa BIMs PLUS jest dystrybutorem nawyższej jakości produktów w dziedziny instalacji i techniki sanitarnej, techniki grzewczej, a także klimatyzacji i wentylacji.
MATEX Sp. z o.o. jest firmą handlową dostarczającą swoim klientom wysokiej jakości artykuły grzewcze, i stalacyjne, hydrauliczne oraz wyposażenie łazienek.