Blog Fachowca

Artykuły i porady dla (nie)fachowców

  Ciekawe rozwiązania - okna elektryczne

  Kategoria: Elektronika
  Przypnij
  Nowoczesność skłania nas do stosowania coraz bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. W dużej mierze ułatwiają nam one życie i wykonywanie wielu codziennych czynności. Wdrażane są całe systemy sterowania domem i znajdującymi się w nim instalacjami czy urządzeniami. Jednym z takich systemów są okna elektryczne. Wszystko wskazuje na to, że będą się cieszyć coraz większą popularnością.
  Okna elektryczne bez wątpienia zaliczane są do nowinek technicznych w branży budowlanej. Zapewniają wysoki komfort obsługi, bowiem nie trzeba ich ręcznie otwierać, zamykać czy uchylać. Wystarczy tylko użyć dotykowego panelu sterowania. Nie powinniśmy mieć  większego problemu z jego obsługą, ponieważ został on zoptymalizowany pod kątem jak największej intuicyjności.
  System opiera się na czytelnych ikonach, które łatwo prawidłowo zinterpretować. Dzięki temu można zarządzać oknami w naszym domu, będąc na urlopie, u znajomych bądź w sklepie. Można w ten sposób zagwarantować wywietrzenie pomieszczeń czy też zwykłe odsłonięcie przysłon.
  Odpowiednio skonfigurowany program pozwala na zamykanie i otwieranie okien o określonej godzinie, dokładnie w ten sam sposób, jakbyśmy byli w domu. Jest on na tyle inteligentny, że zamocowane w oknach sensory identyfikują pierwsze krople deszczu i system zamyka automatycznie okna w całym domu, zapobiegając zawilgoceniu pomieszczeń. Samoczynnie otwierające i zamykające się okna są także formą ochrony przed włamaniem. Złodziej obserwujący posiadłość może odnieść wrażenie, że ktoś cały czas przebywa w domu.
  oknoel

  Inteligentny system zarządzania domem


  Inteligentny dom nie jest już wizją odległej przyszłości. Coraz częściej systemy usprawniające nasze życie występują w powszechnym użytku. Tak samo jest z oknami elektrycznymi, które oferowane są na polskim rynku przez kilka renomowanych firm. Na pierwszy rzut oka wyglądają one tak samo jak zwykłe okna. Nawet w czasie ich codziennego użytkowania można nie zwrócić uwagi na to, że są to okna elektryczne. Cicha praca silnika sprawia, że ich ruch jest niemal niesłyszalny. To super produkt sprawdzający się we wszystkich pomieszczeniach. Niewielu użytkowników wie, że elektryczne sterowanie oknami i roletami to poza komfortem i wygodą, oszczędność energii w domu. Pozwala na stworzenie dopasowanych do indywidualnych potrzeb programów np. automatycznego zamykania okien, opuszczenia rolet, gaszenia światła i zmniejszenia ogrzewania po naszym wyjściu z domu. Latem zaprogramowane zamykanie okien i opuszczenie rolet chroni przed nadmiernym nagrzaniem wnętrz, tym samym ograniczając zużycie energii potrzebnej do chłodzenia.
  Okna elektryczne montuje się jak inne, wystarczy doprowadzić w ich okolice przewód zasilający i po prostu podłączyć do niego okno. System automatycznie programuje się i wprowadza do pamięci wszystkie zainstalowane okna i inne podłączone akcesoria.
   
  Więcej artykułów
  Podobne artykuły

  Komentarze do artykułu - Ciekawe rozwiązania - okna elektryczne

  Komentarze
  Inteligentne systemy to teraz podstawa Fajnie że o tym piszecie
  2018-09-28 16:03:02
  AbraKadabra


  Dodaj komentarz

  Polecane produkty
  Autorzy
  Polecani fachowcy
  Ostatnie komentarze
  Czy warto montować odkurzacz centralny ?
  niby spoko, myślałam o tym ale teraz straczy mi roomba, bardzo skutecznie mnie wyręcza
  Zobacz Wpis
  2021-05-04 14:16:03
  Izya

  Czy warto montować odkurzacz centralny ?
  Roomba to najlepszy zamiennik takiego odkurzacza. Już nigdy nie wrócę do tradycyjnego. Jestem zachwycona jakością sprzątania i tym, jak cicho chodzi ten robot. Polecam!
  Zobacz Wpis
  2021-05-04 14:15:04
  Aniela

  Pleśń i grzyb na ścianie - przyczyny i usuwanie
  Polecam ASG firmy Spranda do odgrzybiania ścian oparty na technologiach z olejku herbacianego i tymolu świetny na grzyby plesniiwe
  Zobacz Wpis
  2020-10-21 13:58:02
  Przemas