Blog Fachowca

Artykuły i porady dla (nie)fachowców

    Niezbędnik majsterkowicza - TOP 10

    Kategoria: Narzędzia
    Przypnij
    Bez względu na to jak sprawnie radzimy sobie z drobnymi naprawami, czy lubimy majsterkować czy nie, pewnych narzędzi nie powinno w naszym domu zabraknąć. Bez problemu i wielkiego nakładu kosztów skompletujemy zestaw, który warto mieć pod ręką. Na marginesie podpowiem, przydatne narzędzia to dobry prezent dla mężczyzny.

    Oto nasza lista Top 10 z którą zapoznajmy się na etapie kompletowania naszego mini warsztatu


    Miarka zwijana - najlepiej o długości ok. 5 m – często musimy „coś” zmierzyć
    Młotek – wieszanie obrazków, zdjęć. Montowanie półek, składanie mebli – to prace przy których bez młotka ani rusz. Warto zakupić młotek z metalowym gumowanym trzonkiem
    Szczypce uniwersalne – kombinerki – niezbędne przy wielu naprawach i pracach, przytrzymują, chwytają, naciągają, tną i wyginają drut.
    Wkrętak elektrotechniczny – ma zastosowanie przy śrubach w gniazdkach i osprzęcie elektrycznym. Sprawdza czy urządzenie jest „pod napięciem”
    Klucz nastawny - przydatny do prac hydraulicznych
    Wiertarka - wiercenie dziur w różnych materiałach, montaż elementów na wkręty
    Brzeszczot (piłka) z rączką – najwygodniejszy dwustronny z zębami do metalu i drewna
    Ostry nóż – nóż z wymiennymi ostrzami do precyzyjnego cięcia
    Uchwyt samozaciskowy – małe imadełko do przytrzymywania klejonych elementów

    Niezbędnik majsterkowicza - TOP 10 - Narzędzia

    Ponadto dobrze jest przypilnować abyśmy w miarę możliwości dysponowali: porządną latarką, taśmą izolacyjną do przewodów instalacyjnych, taśmą dwustronną, srebrną taśmą klejącą, arkuszem papieru ściernego o średniej grubości, metalową szpachelką i średnim pędzlem płaskim. Przydatny bywa pistolet do kleju na gorąco. Możemy zakupić tani niewielki zestaw gwoździ, śrub i kołków o różnej średnicy. W każdym domu zastosowanie znajdzie uniwersalny klej dwuskładnikowy.

    Wszystkie te akcesoria złóżmy w jednym miejscu, pilnując aby dzieci, ze względów bezpieczeństwa, nie miały do niego dostępu. Praktycznym rozwiązaniem jest zakup organizera lub skrzynki narzędziowej. Dostępne są w wielu wielkościach, bez problemu dobierzemy najbardziej wygodną do naszego domowego przechowywania. Na własny użytek, wybierajmy raczej narzędzia w średnim przedziale cenowym. Drogi, markowy sprzęt przeznaczony jest dla fachowców. Pamiętajmy, że sprzęt profesjonalny możemy wypożyczyć.
    Więcej artykułów
    Podobne artykuły

    Komentarze do artykułu - Niezbędnik majsterkowicza - TOP 10

    Komentarze
    Fajna lista ale wiertarke zamieniłbym na wiertarko wkretarke z mlotem udarowym. Plus oczywiscie klucze, wiertla i bity do tego. 300 zl a zastepuje polowe skrzynki narzedziowej. Pozdrawiam
    2018-09-28 16:03:02
    kornat


    Dodaj komentarz

    Polecane produkty
    Autorzy
    Polecani fachowcy
    Ostatnie komentarze
    Schody w domu jednorodzinnym
    Świetny post
    Zobacz Wpis
    2023-06-20 15:28:52
    paulina

    Schody dywanowe
    Cześć Natalia Słowik . Czy możesz mi pomóc w znalezieniu projektu wzmocnienia tych schodów? Proszę pomóż mi . Dziękuję Ci . Luk
    Zobacz Wpis
    2023-06-20 15:28:52
    Luk

    Przerwa zimowa na budowie
    U mnie poszło ogrodzenie z siatki - wyszło na tyle fajnie, że może nawet zostanie jako docelowe. Aczkolwiek warto dobrze napiąć siatkę. Napinacze z Muntech24 dały radę. Zalecam brać ocynkowane - rdza nie złapie.
    Zobacz Wpis
    2023-06-20 15:28:52
    Mariush