Blog Fachowca

Artykuły i porady dla (nie)fachowców

  Niezbędnik majsterkowicza - TOP 10

  Kategoria: Narzędzia
  Przypnij
  Bez względu na to jak sprawnie radzimy sobie z drobnymi naprawami, czy lubimy majsterkować czy nie, pewnych narzędzi nie powinno w naszym domu zabraknąć. Bez problemu i wielkiego nakładu kosztów skompletujemy zestaw, który warto mieć pod ręką. Na marginesie podpowiem, przydatne narzędzia to dobry prezent dla mężczyzny.

  Oto nasza lista Top 10 z którą zapoznajmy się na etapie kompletowania naszego mini warsztatu


  Miarka zwijana - najlepiej o długości ok. 5 m – często musimy „coś” zmierzyć
  Młotek – wieszanie obrazków, zdjęć. Montowanie półek, składanie mebli – to prace przy których bez młotka ani rusz. Warto zakupić młotek z metalowym gumowanym trzonkiem
  Szczypce uniwersalne – kombinerki – niezbędne przy wielu naprawach i pracach, przytrzymują, chwytają, naciągają, tną i wyginają drut.
  Wkrętak elektrotechniczny – ma zastosowanie przy śrubach w gniazdkach i osprzęcie elektrycznym. Sprawdza czy urządzenie jest „pod napięciem”
  Klucz nastawny - przydatny do prac hydraulicznych
  Wiertarka - wiercenie dziur w różnych materiałach, montaż elementów na wkręty
  Brzeszczot (piłka) z rączką – najwygodniejszy dwustronny z zębami do metalu i drewna
  Ostry nóż – nóż z wymiennymi ostrzami do precyzyjnego cięcia
  Uchwyt samozaciskowy – małe imadełko do przytrzymywania klejonych elementów

  Niezbędnik majsterkowicza - TOP 10 - Narzędzia

  Ponadto dobrze jest przypilnować abyśmy w miarę możliwości dysponowali: porządną latarką, taśmą izolacyjną do przewodów instalacyjnych, taśmą dwustronną, srebrną taśmą klejącą, arkuszem papieru ściernego o średniej grubości, metalową szpachelką i średnim pędzlem płaskim. Przydatny bywa pistolet do kleju na gorąco. Możemy zakupić tani niewielki zestaw gwoździ, śrub i kołków o różnej średnicy. W każdym domu zastosowanie znajdzie uniwersalny klej dwuskładnikowy.

  Wszystkie te akcesoria złóżmy w jednym miejscu, pilnując aby dzieci, ze względów bezpieczeństwa, nie miały do niego dostępu. Praktycznym rozwiązaniem jest zakup organizera lub skrzynki narzędziowej. Dostępne są w wielu wielkościach, bez problemu dobierzemy najbardziej wygodną do naszego domowego przechowywania. Na własny użytek, wybierajmy raczej narzędzia w średnim przedziale cenowym. Drogi, markowy sprzęt przeznaczony jest dla fachowców. Pamiętajmy, że sprzęt profesjonalny możemy wypożyczyć.
  Więcej artykułów
  Podobne artykuły

  Komentarze do artykułu - Niezbędnik majsterkowicza - TOP 10

  Komentarze
  Fajna lista ale wiertarke zamieniłbym na wiertarko wkretarke z mlotem udarowym. Plus oczywiscie klucze, wiertla i bity do tego. 300 zl a zastepuje polowe skrzynki narzedziowej. Pozdrawiam
  2018-09-28 16:03:02
  kornat


  Dodaj komentarz

  Polecane produkty
  Autorzy
  Polecani fachowcy
  Ostatnie komentarze
  Schody w domu jednorodzinnym
  Świetny post
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  paulina

  Schody dywanowe
  Cześć Natalia Słowik . Czy możesz mi pomóc w znalezieniu projektu wzmocnienia tych schodów? Proszę pomóż mi . Dziękuję Ci . Luk
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  Luk

  Przerwa zimowa na budowie
  U mnie poszło ogrodzenie z siatki - wyszło na tyle fajnie, że może nawet zostanie jako docelowe. Aczkolwiek warto dobrze napiąć siatkę. Napinacze z Muntech24 dały radę. Zalecam brać ocynkowane - rdza nie złapie.
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  Mariush