Blog Fachowca

Artykuły i porady dla (nie)fachowców

  Podłogowe trendy

  Kategoria: Remont
  Przypnij
  Interesujecie się wnętrzami? Zastanawiacie się nad nową podłogą w domu? Teraz jest czas podłóg drewnianych. Choć warto zwrócić uwagę, że wśród 5 odważnych tendencji znajdziemy też jedną dotyczący paneli podłogowych. Podłogi z drewna należą do najodporniejszych i najtrwalszych. Zapewniają komfort akustyczny i cieplny, podłogi nawet lakierowane nie elektryzują się. To również ponadczasowa elegancja.

  Wykorzystanie dłuższych i szerszych desek


  Jest coraz większe zainteresowanie klientów szerszymi i dłuższymi deskami, głównie dębowymi. Dlatego wiele linii podłóg drewnianych daje klientom szansę wybrać deski drewniane o dowolnej szerokości w przedziale od 180 mm do 320 mm i długości do 2200 mm. Dzięki mniejszej ilości linii łączących poszczególne deski, na większych powierzchniach deski te pozwalają świetnie uwidocznić strukturę drewnianej podłogi. Popularność zyskują deski szczotkowane, o mocnej fakturze.

  Zastosowanie desek o różnej szerokości


  Można teraz mieszać i łączyć, choć nie dowolnie. To akurat trend mniej zauważalny, ale zdecydowani, otwarci na nowości inwestorzy decydują się
  na zastosowanie desek o różnych szerokościach. Podłogi drewniane, które w sposób przemyślany łączą różne szerokości, tworzą ciekawe, pałacowe wzory (można postawić na geometrię – kwadraty, prostokąty). Taki sposób ułożenia nadaje podłodze wyjątkowej elegancji. W tym trendzie modne stają się również inwestycje, które wykorzystują te same deski drewniane (o odpowiednich parametrach) na całej powierzchni mieszkania – również w łazienkach i kuchniach.
  apodloga

  Podłogi drewniane montowane pod kątem / po skosie


  Deski podłogowe kładziemy zwykle prostopadle do punktu padania światła zewnętrznego (okna, duże przeszklenia balkonowe). Obok innych punktów odniesienia i sposobów montażu, wśród ostatnich trendów znajdziemy montaż desek w układzie diagonalnym. Dlaczego podłogi drewniane układane po skosie stają się tak popularne? Jednym z głównych powodów jest wyjątkowy efekt, spotykany w luksusowych a zarazem współczesnych wnętrzach. Takie nieszablonowe podejście może też pomóc
  w optycznym poszerzeniu powierzchni.  Pamiętajmy jednak,
  że przy wyborze skośnego układu ułożenia podłogi drewnianej wydamy trochę więcej pieniędzy na materiał, ponieważ jest większe jego zużycie.

  Powrót parkietów


  Obecnie parkiety drewniane w ich najlepszym wydaniu są na absolutnej fali wznoszącej. Mogą być z buku czy dębu – te szlachetne materiały wygrywają z gatunkami egzotycznymi. Najczęściej kładzie się je we wzór jodełki. Parkiet we współczesnych wnętrzach działa dwutorowo – w pomieszczeniach eleganckich, klasycznych stanowi pewną klamrę, zamykającą całość, nadając jej szyku i stylu. W aranżacjach nowoczesnych wprowadza ciepło i harmonię, powoduje, że nawet minimalistyczne mieszkanie staje się przytulne. Coraz częściej przy pięknych parkietach opartycho świetne deski podłogowe odchodzi się od dywanów.
  noooo

  Praktyczne panele


  Kafle są zimne, mało przytulne, nie wprowadzają do mieszkań poczucia ciepła. Ceni się je jednak za trwałość, możliwość stosowania
  w przedpokojach, kuchniach, łazienkach. Dziś nie są jednak potrzebne. Zastępują je winyle. Winylowe panele podłogowe mają swój dobry czas. Świetnie imitują naturalne drewno, wprowadzają do pomieszczeń ciepło, a przy tym idealnie nadają się tam, gdzie do niedawna montowane były jedynie płytki.


   
  Więcej artykułów
  Podobne artykuły

  Komentarze do artykułu - Podłogowe trendy

  Komentarze
  Ja najbardziej lubię podłogi drewniane wykończone w ten sposób, że imitują surowe drewno. Wyglądają super!
  2019-02-04 08:43:02
  Balbinka


  Dodaj komentarz

  Polecane produkty
  Autorzy
  Polecani fachowcy
  Ostatnie komentarze
  Pleśń i grzyb na ścianie - przyczyny i usuwanie
  Polecam ASG firmy Spranda do odgrzybiania ścian oparty na technologiach z olejku herbacianego i tymolu świetny na grzyby plesniiwe
  Zobacz Wpis
  2020-10-21 13:58:02
  Przemas

  Czy warto montować odkurzacz centralny ?
  centralny fajna sprawa widziałem u kolegi, u mnie jednak też roomba i całkowicie zaspokaja potrzeby
  Zobacz Wpis
  2020-03-12 14:46:02
  kamil

  Problemy z podłogą z paneli
  Kupilam panele ktore ...okazalo sie ze sa krzywe jak łódeczki ... nie wiem co robic. Czy je oddac czy to tak ma byc i jakas dojda ulozone.?
  Zobacz Wpis
  2020-02-27 13:34:01
  Pati