Nasza firma ma już za sobą ponad 15 lat działalności w branży remontowo-budowlanej. Aktualnie głównym celem naszej działalności są remonty i prace wykończeniowe mieszkań i lokali usługowych. W swojej ekipie zatrudniamy wyłącznie najlepszych fachowców oraz korzystamy ze sprawdzonych narzędzi i materiałów od znanych producentów, gdyż chcemy mieć pewność że zlecenie zostanie wykonane jak najlepiej.
Poszukiwania rozwiązań grzewczych, tanich w eksploatacji, jak również przyjaznych środowisku coraz częściej skupiają się na systemach płaszczyznowych. Ogrzewanie ścienne, będące jednym z wariantów, nie jest tak popularne jak ogrzewanie podłogowe, chociaż warte propagowania. Wady i zalety tego rozwiązania warto poznać zanim podejmiemy decyzję odnośnie sposobu ogrzewania naszego domu.
Kiedyś dyskusyjnej jakości, stanowiły tanią imitację szlachetnych drewnianych posadzek. Dziś dzięki nowym technologiom, dostępny jest produkt dobrej jakości, który może służyć kilku pokoleniom. Panele zazwyczaj naśladują drewno, ale zręcznie „udają” również ceramikę, beton, szkło, kamień. Ich niewątpliwą zaletą jest cena, szybkość montażu i brak konieczności wykańczania.
Sufit napinany to bardzo wytrzymała folia PCW (rzadziej termokurczliwa tkanina poliestrowa), którą wpina się w specjalne profile aluminiowe. Skryje popękany stary tynk, nierówny strop lub nieatrakcyjne rury instalacyjne. Jest ciekawą alternatywą dla sufitu podwieszanego z płyt g-k. Jego montaż trwa tylko kilka godzin. Gładka powierzchnia lub umieszczenie grafiki na suficie, to jest możliwe.
Pierwsze informacje o naczyniach pełniących funkcję bidetów pochodzą już z XVII wieku, więc tego typu urządzenia wcale nie są nowe. Bidet nie jest zbyt popularny w polskich łazienkach. Według różnych szacunków posiada go kilkanaście procent gospodarstw domowych. Jakie są inne wyposażenia do higieny intymnej? Wzrost standardu życia powoduje coraz większe zainteresowanie tymi akcesoriami.
Remont mieszkania często łączy się z poprawą jego funkcjonalności i spełnieniem naszych wizji dotyczących zaplanowania przestrzeni. Wiąże się to z wyburzaniem i przestawianiem ścianek działowych. Te prace, choć nie trudne lepiej powierzyć dobrym fachowcom. Ciągłe wątpliwości budzi zapytanie o zgłaszanie tego faktu do właściwego urzędu gminy. W artykule przytaczam cytat z wypowiedzi radcy prawnego.
Każdy rodzaj drewna ma swój naturalny odcień, ale można go także zmieniać. Są sposoby na to, aby go trwale rozjaśniać, przyciemniać lub barwić. Aby mieć drewnianą posadzkę w oryginalnym kolorze, nie trzeba kupować egzotyków. Dzięki podbarwianiu można stworzyć bardzo efektowne posadzki z naszego rodzimego materiału Nadanie nowego koloru to sposób na atrakcyjną podłogę w naszym domu.
Beton konstrukcyjny pozostawiony w stanie surowym może być elementem dekoracyjnym we wnętrzu. Taki pomysł możemy zrealizować w trakcie budowy domu, ale jest możliwość by stworzyć betonową dekorację w czasie remontu starych lub w trakcie wykańczania nowych pomieszczeń. Najczęściej betonujemy schody, stropy, słupy, podłogi.
Szklane cegły przez ostatnie lata były wykorzystywane stosunkowo rzadko, kojarzyły się bowiem z brzydkimi przeszkleniami klatek schodowych w blokach z wielkiej płyty. Te niechlubnie wspominane szklane ściany były budowane z luksferów, czyli pełnych kształtek szklanych, słabo przepuszczających światło, wykonanych ze szkła barwionego na niezbyt zachęcające kolory. Dziś prym wiodą szklane pustaki.
Zima na półmetku, nim się obejrzymy wystartujemy ochoczo do wiosennych porządków i remontów. Może przyjrzycie się, jak po zimnie wygląda elewacja waszego domu, może trzeba zaplanować jej odświeżenie. Każdą elewację po kilkunastu latach warto odnowić, czasami wcześniej wymaga przeprowadzenia prac. To zależy od stopnia zniszczenia i uszkodzeń. Malowanie to najprostszy sposób na odnowienie elewacji.
Malowanie ścian to zadanie, które rzadko zlecamy wykwalifikowanej firmie. Aby efekt naszych starań był zadowalający musimy nie tylko odpowiednio przygotować ściany, ale również dobrać właściwą farbę. A dalej? Czym ją nakładać? Większość farb można rozprowadzać zarówno pędzlem jak i wałkiem. To, na co się zdecydujemy zależy od naszych umiejętności, gładkości ściany, a także efektu, jaki oczekujemy.