Blog Fachowca

Artykuły i porady dla (nie)fachowców

  Kupujemy narzędzia wielofunkcyjne

  Kategoria: Narzędzia
  Przypnij
  Szlifowanie, cięcie, piłowanie, frezowanie, wkręcanie … w elektronarzędziach wielofunkcyjnych kryje się wiele możliwości urzeczywistniających pomysły majsterkowiczów. Wielu z nich chciałoby bogato wyposażony warsztat, lecz nie każdy dysponuje odpowiednim zasobem finansowym jak i wystarczającą ilością wolnego miejsca do przechowywania narzędzi.
  Zamiast gromadzenia sprzętu i wielu różnego rodzaju narzędzi, warto wybrać kilka dobrej, jakości egzemplarzy o jak najszerszym zastosowaniu. Inwencja producentów zaowocowała dostępnością w ofercie coraz to większą ilością ciekawych rozwiązań. Czasem to znany sprzęt, wzbogacony o dodatkowe funkcje, niekiedy jedno narzędzie z różnorodnymi końcówkami roboczymi.
  Zaprezentujmy najciekawsze elektronarzędzia wielofunkcyjne.
  GRAPHITE 59G020
  Wielofunkcyjne urządzenie wysokiej klasy z 6 wymiennymi końcówkami z przeznaczeniem do szlifowania, cięcia, skrobania drewna, metalu czy ceramiki.  Moc 180 W, głowica urządzenia wykonuje do 20000 oscylacji w ciągu minuty. Obudowa przekładni wykonana z wytrzymałego stopu aluminium. Niewielka waga i dogodny kształt umożliwiają pracę jedną ręką. Urządzenie wyposażone w długi przewód zasilający.
  BOSCH PMF 220 CE
  Do wykorzystania podczas licznych prac w domu i na posesji. Nadaje się do cięcia, piłowania, szlifowania. Dostępne w zestawie z brzeszczotem segmentowym, zestawem papierów ściernych i walizką. Moc nominowana 220 W, prędkość obrotowa 15000-20000/min. Komfortowa wymiana osprzętu dzięki magnetycznemu uchwytowi narzędziowemu i uniwersalnej śrubie.
  NARZĘDZIE WIELOFUNKCYJNE 300W  MT350K  BLACK&DECKER
  Funkcje wkręcania, wiercenia, szlifowania, cięcia. Opatentowany system wymiany głowic. Zestaw startowy zawiera głowicę wiertarsko-wkrętarską (otwory w drewnie do 25mm, w metalu do 10mm) dodatkowe głowice do nabycia oddzielnie. Moc pobierania 300W, prędkość 0-700 obr/min.
  10-stopniowe ustawianie momentu obrotowego, zmienna prędkość podczas wkręcania i wiercenia w różnych materiałach.
  elektronarzedzia

  AKUMULATOROWE NARZĘDZIE WIELOFUNKCYJNE BTM40Z MAKITA
  Wysoka wydajność pracy, elektroniczny wybór prędkości oscylacyjnej. Łagodny start i utrzymanie stałej prędkości obrotowej, 12 ustawień kąta akcesoriów, co 30 stopni (zakres 0-360 stopni). Funkcja zabezpieczająca przed przypadkowym uruchomieniem, dioda LED podświetlająca obszar roboczy, wskaźnik poziomu naładowania akumulatora. Możliwe zastosowania – ciecie płyt GK, cięcie metali i płyt PCV, szlifowanie i polerowanie, przycinanie, cięcie wgłębień, usuwanie zaprawy, kleju, powłok malarskich i fug silikonowych.
  YATO 82220 WIELOFUNKCYJNE NARZĘDZIE Z AKCESORIAMI
  Podoła najbardziej wymagającym zadaniom, regulacja obrotów umożliwia cięcie wszelkich materiałów bez przegrzewania i przypalania. System beznarzędziowej zmiany akcesoriów. Aluminiowa głowica (oddająca ciepło wydzielane przez mechanizm oscylacyjny) zwiększa trwałość urządzenia, szczególnie przy długotrwałym użytkowaniu. Do wielozadaniowego wykorzystani (cięcie, szlifowanie, usuwanie powłok itp.). Funkcjonalność urządzenia można rozszerzyć korzystając z gamy akcesoriów z serii Yato Quick Release.
  MINISZLIFIERKA EV8060 DEXTER
  Urządzenie z wieloma końcówkami roboczymi w zestawie. Do zastosowania przy wielu drobnych pracach naprawczych i modelarskich.

  Wybieramy optymalny model


  Wybierając wielofunkcyjne elektronarzędzia koniecznie zwracajmy uwagę na moc silnika. Urządzenia o mocy 180 W i mniejszej niekiedy „dostają zadyszki” przy cięciu twardych materiałów. Tanie sprzęty produkowane w Chinach zużywają dużo prądu.
  O tym jak przydatne i wszechstronne okaże się elektronarzędzie decyduje przede wszystkim oferowany osprzęt. Mimo dużej liczby wszelkich akcesoriów, najczęściej jesteśmy skazani na ofertę tego producenta, którego produkt zakupiliśmy, ponieważ nie ma znormalizowanych uchwytów.
  Szerokim asortymentem narzędzi wyróżniają się marki BOSCH, FEIN, DREMEL.
  Więcej artykułów
  Podobne artykuły

  Komentarze do artykułu - Kupujemy narzędzia wielofunkcyjne

  Komentarze
  sprzęty niezłe, ale raczej do amatorskiego wykorzystanie, nie jak ktoś prowadzi firmę remontowo-budowlaną a jak kupować to tylko firmowe nigdy z lidla czy biedronki
  2018-09-28 16:03:02
  HiroMen


  Dodaj komentarz

  Polecane produkty
  Autorzy
  Polecani fachowcy
  Ostatnie komentarze
  Schody w domu jednorodzinnym
  Świetny post
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  paulina

  Schody dywanowe
  Cześć Natalia Słowik . Czy możesz mi pomóc w znalezieniu projektu wzmocnienia tych schodów? Proszę pomóż mi . Dziękuję Ci . Luk
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  Luk

  Przerwa zimowa na budowie
  U mnie poszło ogrodzenie z siatki - wyszło na tyle fajnie, że może nawet zostanie jako docelowe. Aczkolwiek warto dobrze napiąć siatkę. Napinacze z Muntech24 dały radę. Zalecam brać ocynkowane - rdza nie złapie.
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  Mariush