Blog Fachowca

Artykuły i porady dla (nie)fachowców

Wkrętarka - jak wybrać? Która najlepsza?

Kategoria: Narzędzia
Przypnij
W okresie domowych remontów szczególnie przydatnym przyrządem jest wkrętarka akumulatorowa. Aby wybrać wkrętarkę dostosowaną do oczekiwań, opłaca się poznać jej główne zalety oraz wady. Tym więcej, że na rynku jest szczególnie sporo modeli, które odbiegają jakością, ceną i przeznaczeniem. Inne z nich łączą funkcje paru sprzętów. Zostaje zatem pytanie: jaką wkrętarkę akumulatorową wybrać?
Jeśli jesteś majsterkowiczem najlepsza jest dla Ciebie wkrętarka akumlatorowa. Są one mniej wydajne niż sieciowe, ale za to lżejsze, a co najważniejsze mogą być stosowane wszędzie. Jeśli jesteś bardziej doświadczony, z pewnością docenisz moc wkrętarki sieciowej. Ten typ jest przeznaczony do bardzo wymagających działań.


Zalety wkrętarki akumulatorowej:


1. Są idealne do pracy w trudno dostępnych miejscach, zwłaszcza podczas pracy na wysokościach – drabiny, na drzewach, na strychu lub na zewnątrz.
2. Lekka i łatwa w obsłudze.
 

Wady wkrętarki akumlatorowej:


1. Należy naładować baterię!
2. Akumulator może się rozładować w trakcie pracy.
3. Niska moc, aby sprawdzały się podczas wiercenia w murze lub betonie.
 

Zalety wkrętarki sieciowej:


1. Zawsze gotowa do pracy.
2. Większa moc.
 

Wady wkrętarki sieciowej:


1. Przewód jest zbyt krótki i czasami możemy potrzebować przedłużacza.
 

Rodzaj baterii


Akumulatory litowo-jonowe są wykonane w tej samej technologii, która jest wykorzystywana w telefonach komórkowych. Zaletą jest, że są one mniejsze i lżejsze niż akumulatory NiCd. Akumlator Li-Ion dłużej utrzymuje swój ładunek. Jeśli koszt jest ważnym czynnikiem w decyzji o zakupie, polecamy wkrętarki wyposażone w akumulatory NiCd. Przed zakupem konkretnego modelu warto także zwrócić uwagę - Jaki jest orientacyjny czas ładowania akumulatora.

Zanim kupisz...
Zwróć również uwagę na wagę wiertarki, abyś mógł spokojnie podnieść wiertarkę. Jeśli będzie zbyt ciężka możesz mieć kłopoty podczas wiercenia nad głową. Sprawdź również czy uchwyt jest pokryty okładziną antypoślizgową. Zapewni to lepsze trzymanie i kontrolę nad wkrętarką.
Istotne są również takie kwestie – Czy wiertarko-wkrętarka posiada w zestawie dodatkowe akcesoria takie, wiertła i bity, akcesoria, dodatkowy uchwyt, itd.

Wiertarki mogą posiadać również szereg dodatkowych funkcji:
Magnetyczny uchwyt dla ułatwienia utrzymywania małych wierteł, końcówek wkrętakowych lub śrub.
Ogranicznik głębokości.
Przycisk blokujący dla większego komfortu i łatwości w czasie długiego wiercenia.
Więcej artykułów
Podobne artykuły

Komentarze do artykułu - Wkrętarka - jak wybrać? Która najlepsza?

Komentarze
Osobiście korzystam z wkrętarki akumulatorowej, dla zwykłego domowego majstra wystarczy. Dodam, że jej koszt to 140zl jakaś podstawowa z lidla :)
2017-11-18 22:40:01
Patrykmajster


Dodaj komentarz

Autorzy
Polecani fachowcy
Ostatnie komentarze
Kuchnia gazowa, kuchnia elektryczna czy Indukcja?
ja mam gaz bo był w tym mieszkaniu ale własciwie, korzystam odgrzewanie indukcją w moim robocie kohersen mycoook, tam mam mikser mocny, wiele rzeczy, fukcji a chowam do szafki i czysto
Zobacz Wpis
2018-03-20 08:14:01
DragonVel

Zwiastuny wiosny
Artykuł idealnie na czasie! Szkoda, że zima wraca, ale przynajmniej w zaciszu włąsnego domu można cieszyć się pierwszymi oznakami wiosny
Zobacz Wpis
2018-03-16 13:30:02
Grażynka

Ogród dla zabieganych
Bardzo mi się podoba, że na blogu jest tyle artykułów dotyczących zieleni. Nie tylko ogrodu, ale i domowych roślin. Co do ogrodu to osobiście jestem fanką wszelkiej maści skalniaków. Pozdrawiam panie redaktorki.
Zobacz Wpis
2018-03-16 13:29:01
Grażynka