Blog Fachowca

Artykuły i porady dla (nie)fachowców

  Wkrętarka - jak wybrać? Która najlepsza?

  Kategoria: Narzędzia
  Przypnij
  W okresie domowych remontów szczególnie przydatnym przyrządem jest wkrętarka akumulatorowa. Aby wybrać wkrętarkę dostosowaną do oczekiwań, opłaca się poznać jej główne zalety oraz wady. Tym więcej, że na rynku jest szczególnie sporo modeli, które odbiegają jakością, ceną i przeznaczeniem. Inne z nich łączą funkcje paru sprzętów. Zostaje zatem pytanie: jaką wkrętarkę akumulatorową wybrać?
  Jeśli jesteś majsterkowiczem najlepsza jest dla Ciebie wkrętarka akumlatorowa. Są one mniej wydajne niż sieciowe, ale za to lżejsze, a co najważniejsze mogą być stosowane wszędzie. Jeśli jesteś bardziej doświadczony, z pewnością docenisz moc wkrętarki sieciowej. Ten typ jest przeznaczony do bardzo wymagających działań.


  Zalety wkrętarki akumulatorowej:


  1. Są idealne do pracy w trudno dostępnych miejscach, zwłaszcza podczas pracy na wysokościach – drabiny, na drzewach, na strychu lub na zewnątrz.
  2. Lekka i łatwa w obsłudze.
   

  Wady wkrętarki akumlatorowej:


  1. Należy naładować baterię!
  2. Akumulator może się rozładować w trakcie pracy.
  3. Niska moc, aby sprawdzały się podczas wiercenia w murze lub betonie.
   

  Zalety wkrętarki sieciowej:


  1. Zawsze gotowa do pracy.
  2. Większa moc.
   

  Wady wkrętarki sieciowej:


  1. Przewód jest zbyt krótki i czasami możemy potrzebować przedłużacza.
   

  Rodzaj baterii


  Akumulatory litowo-jonowe są wykonane w tej samej technologii, która jest wykorzystywana w telefonach komórkowych. Zaletą jest, że są one mniejsze i lżejsze niż akumulatory NiCd. Akumlator Li-Ion dłużej utrzymuje swój ładunek. Jeśli koszt jest ważnym czynnikiem w decyzji o zakupie, polecamy wkrętarki wyposażone w akumulatory NiCd. Przed zakupem konkretnego modelu warto także zwrócić uwagę - Jaki jest orientacyjny czas ładowania akumulatora.

  Zanim kupisz...
  Zwróć również uwagę na wagę wiertarki, abyś mógł spokojnie podnieść wiertarkę. Jeśli będzie zbyt ciężka możesz mieć kłopoty podczas wiercenia nad głową. Sprawdź również czy uchwyt jest pokryty okładziną antypoślizgową. Zapewni to lepsze trzymanie i kontrolę nad wkrętarką.
  Istotne są również takie kwestie – Czy wiertarko-wkrętarka posiada w zestawie dodatkowe akcesoria takie, wiertła i bity, akcesoria, dodatkowy uchwyt, itd.

  Wiertarki mogą posiadać również szereg dodatkowych funkcji:
  Magnetyczny uchwyt dla ułatwienia utrzymywania małych wierteł, końcówek wkrętakowych lub śrub.
  Ogranicznik głębokości.
  Przycisk blokujący dla większego komfortu i łatwości w czasie długiego wiercenia.
  Więcej artykułów
  Podobne artykuły

  Komentarze do artykułu - Wkrętarka - jak wybrać? Która najlepsza?

  Komentarze
  Osobiście korzystam z wkrętarki akumulatorowej, dla zwykłego domowego majstra wystarczy. Dodam, że jej koszt to 140zl jakaś podstawowa z lidla :)
  2018-09-28 16:03:02
  Patrykmajster


  Dodaj komentarz

  Polecane produkty
  Autorzy
  Polecani fachowcy
  Ostatnie komentarze
  Schody w domu jednorodzinnym
  Świetny post
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  paulina

  Schody dywanowe
  Cześć Natalia Słowik . Czy możesz mi pomóc w znalezieniu projektu wzmocnienia tych schodów? Proszę pomóż mi . Dziękuję Ci . Luk
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  Luk

  Przerwa zimowa na budowie
  U mnie poszło ogrodzenie z siatki - wyszło na tyle fajnie, że może nawet zostanie jako docelowe. Aczkolwiek warto dobrze napiąć siatkę. Napinacze z Muntech24 dały radę. Zalecam brać ocynkowane - rdza nie złapie.
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  Mariush