Blog Fachowca

Artykuły i porady dla (nie)fachowców

  Żaluzje plisowane

  Kategoria: Porady
  Przypnij
  Nowoczesny system żaluzji plisowanych cieszący się coraz większym uznaniem klientów. Konstrukcja sprawia, że produkt w żaden sposób nie ogranicza swobody otwierania okna. Dwa rodzaje montażu – bezinwazyjny oraz przy pomocy specjalnych zatrzasków, umożliwiają łatwe i szybkie zamocowanie produktu. Plisy przesłonią najbardziej nietypowe okno, chroniąc przed słońcem i wścibskimi spojrzeniami.

  Żaluzje plisowane - o to takiego?


  Żaluzje plisowane są zrobione z tkaniny składającej się w harmonijkę, a nie z pojedynczych lamelek. W odróżnieniu od tradycyjnych rolet czy żaluzji dają możliwość  zasłonięcia okna nawet o nietypowym kształcie (okrągłe, owalne, trójkątne itp.), w dodatku dowolny jego fragment (mogą być rozsuwane od dołu lub/i od góry). Koszt żaluzji zależy m.in. od kształtu i wielkości okna, rodzaju tkaniny i sposobu sterowania (ręczne bądź pilotem).
  aplis

  Materiały


  Spośród dostępnych materiałów, można wybrać te o najbardziej pożądanej funkcji. Tkaniny dekoracyjne dostępne są w wersji gładkiej, z charakterystycznym splotem lub wzorem. Materiały odbijające światło zapobiegają zbytniemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Do zupełnego zaciemnienia pomieszczenia – wybieramy grupę materiałów zaciemniających. Ciekawym rozwiązaniem są materiały typu Honey – materiały podwójne, dzięki czemu niewidoczne są sznurki prowadzące i prześwit światła ograniczony jest do minimum. Na jednym oknie można zamontować żaluzje w różnych kolorach i wzorach: inną na dole, inną na górze (również w jednej żaluzji połączymy dowolne odcienie i motywy). Wykorzystując odmienne materiały, uzyskamy oryginalny efekt - do wyboru mamy tkaniny rozpraszające światło, zaciemniające wnętrze, przezroczyste i antyrefleksyjne. Wszystkie są impregnowane, odporne na wnikanie kurzu i wilgoci.

  Montaż


  Plisy możemy montować inwazyjnie (z wierceniem) lub bezinwazyjnie (na zaciskane zaczepy). Oba sposoby są proste i nie sprawią większego problemu. Plisę możemy zamontować praktycznie do każdego rodzaju okien, bez względu na to czy listwy przyszybowe są proste, skośne czy nawet zaokrąglone.  Plisa zamontowana inwazyjnie w świetle szyby, nie będzie sprawiać problemy podczas otwierania okien na oścież. Montaż bezinwazyjny natomiast oszczędzi nam wiercenia w listwach. Wystarczy, że użyjemy zaczepów zaciskowych na górnej i dolnej ramie okna. W tym wypadku okna muszą być oczywiście otwierane.

  Funkcjonowanie


  Rolety plisowane poruszają się góra – dół, co daje duże pole do popisu przy regulacji wpadającego światła. Możemy zasłonić nią dowolny fragment okna, w zależności od potrzeb.
  aplissss

  Jak czyścić żaluzje plisowane?


  Zdemontowaną żaluzję zanurzamy w misce z wodą i odrobiną płynu do prania (uważajmy, by nie zamoczyć sprężynek i mechanizmu). Po umyciu spłukujemy materiał pod prysznicem i zakładamy na okno. Kilka razy rozsuwamy i zsuwamy żaluzję, aby tkanina się nie skleiła. Zostawiamy do wyschnięcia na ok. 12 godzin - zsuniętą, wtedy plisy się nie rozprostują.   
  Więcej artykułów
  Podobne artykuły

  Komentarze do artykułu - Żaluzje plisowane

  Komentarze
  Ciekawe rozwiązanie. Czyszczenie wydaje się nieco czasochłonne. A jak często należy czyścić takie żaluzje?
  2019-02-04 08:43:02
  Ola


  Dodaj komentarz

  Autorzy
  Polecani fachowcy
  Ostatnie komentarze
  Czy warto montować odkurzacz centralny ?
  niby spoko, myślałam o tym ale teraz straczy mi roomba, bardzo skutecznie mnie wyręcza
  Zobacz Wpis
  2021-05-04 14:16:03
  Izya

  Czy warto montować odkurzacz centralny ?
  Roomba to najlepszy zamiennik takiego odkurzacza. Już nigdy nie wrócę do tradycyjnego. Jestem zachwycona jakością sprzątania i tym, jak cicho chodzi ten robot. Polecam!
  Zobacz Wpis
  2021-05-04 14:15:04
  Aniela

  Pleśń i grzyb na ścianie - przyczyny i usuwanie
  Polecam ASG firmy Spranda do odgrzybiania ścian oparty na technologiach z olejku herbacianego i tymolu świetny na grzyby plesniiwe
  Zobacz Wpis
  2020-10-21 13:58:02
  Przemas