Blog Fachowca

Artykuły i porady dla (nie)fachowców

  Przejściówka Fibaro Wall Plug

  Kategoria: Elektryka
  Przypnij
  W naszych domach i mieszkaniach pojawia się coraz więcej elektronicznych urządzeń i gadżetów, co powoduje wzrost rachunków za energię. Jak sprawdzić aktualny poziom zużycia energii w całym domu lub w poszczególnych pomieszczeniach? Dzięki inteligentnej przejściówce Fibaro Wall Plug możemy nie tylko kontrolować pobór energii, ale również bezprzewodowo sterować domowymi sprzętami.

  FIBARO Wall Plug


  jest bezkonkurencyjnym na rynku zdalnie sterowanym, inteligentnym włącznikiem urządzeń elektrycznych z dodatkową funkcją pomiaru zużywanej energii, sygnalizacją RGB a nawet dodatkowym zabezpieczeniem przepięciowym. Urządzenie jest miniaturową przejściówką typu plug&play. Nie wymaga montowania czegokolwiek w gniazdku czy ingerencji w obwody instalacji elektrycznej -  by z niej korzystać wystarczy włożyć ją do kontaktu i podłączyć wybrany sprzęt. W ten przystępny sposób zyskujemy możliwość mierzenia bieżącego poboru energii. Fibaro możemy stosować w przypadku sprzętów o mocy do 3 kW  - np. lampek nocnych, lamp stojących, ekspresów do kawy, żelazek, suszarek do włosów, tosterów, komputerów PC czy sprzętu RTV. W zależności od aktualnego poziomu zużycia prądu wbudowany kryształowy pierścień LED-owy zmienia barwę na jeden z sześciu kolorów. Nikomu z nas nie chce na noc wyłączać się z sieci dekodera, telewizora, ładowarek i wielu innych cichych zjadaczy prądu. Fibaro może zacząć oszczędzać za nas, a gdy tylko się obudzimy wszystko będzie ponownie gotowe do pracy.
  afibaro
  Fibaro współpracuje z bezprzewodowym systemem inteligentnego domu. Wybranymi urządzeniami podłączonymi bezpośrednio do Fibaro Wall Plug możemy sterować bezprzewodowo za pośrednictwem komputera lub smartfona. Fibaro może też służyć jako sterownik powiązanych urządzeń i scen. Dzięki temu np. po włączeniu podłączonej do przejściówki lampki jednocześnie mogą zostać uruchomione inne źródła światła w pomieszczeniu, włączenie telewizora może spowodować uruchomienie dekodera cyfrowego, a elektrycznej płyty grzewczej - okapu.
  Dzięki powiązaniu pracy z odpowiednimi sensorami możliwa jest również natychmiastowa reakcja na sytuację awaryjną - w przypadku zagrożenia pożarem czy zalaniem przejściówka odetnie zasilanie podłączonego do niej urządzenia. Urządzenie nie dopuści też do włączenia uszkodzonego sprzetu, dzięki czemu zapobiega zwarciu, które mogłoby spowodować usterkę całej sieci. W przypadku przekroczenia maksymalnego dopuszczalnego obciążenia wynoszącego 2,5 kW lub temperatury 55 stopni zaalarmuje nas migającym czerwonym światłem.

  Precyzyjne detale


  Każdy element  Fibaro Wall Plug został dopracowany z zegarmistrzowską precyzją i przetestowany w ekstremalnych warunkach gwarantując bezpieczeństwo. Mimo wielu przeciwności technicznych, udało się stworzyć produkt zaprojektowany bez kompromisów. Obudowa wykonana została z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, którego zewnętrzna powłoka została spolerowana z dokładnością do nanometrów. Kryształowy pierścień LED informuje kolorowym światłem o aktualnym obciążeniu podłączonego urządzenia.

   
  Więcej artykułów
  Podobne artykuły

  Komentarze do artykułu - Przejściówka Fibaro Wall Plug

  Komentarze
  Przydatna technologia, ciekawe kiedy będzie w każdym domu
  2018-09-28 16:03:02
  LadyBUG

  Fibar group, producent Fibaro Wall Plug polska spółka akcyjna, która projektuje i produkuje system automatyki budynkowej Fibaro. W 2017 roku poznański zakład produkcyjny Fibaro uhonorowany został Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju. Warto to podkreślić, że to spółka, która jest coraz bardziej znana na całym świecie.
  2018-09-28 16:03:02
  Misiek


  Dodaj komentarz

  Polecane produkty
  Autorzy
  Polecani fachowcy
  Ostatnie komentarze
  Czy warto montować odkurzacz centralny ?
  niby spoko, myślałam o tym ale teraz straczy mi roomba, bardzo skutecznie mnie wyręcza
  Zobacz Wpis
  2021-05-04 14:16:03
  Izya

  Czy warto montować odkurzacz centralny ?
  Roomba to najlepszy zamiennik takiego odkurzacza. Już nigdy nie wrócę do tradycyjnego. Jestem zachwycona jakością sprzątania i tym, jak cicho chodzi ten robot. Polecam!
  Zobacz Wpis
  2021-05-04 14:15:04
  Aniela

  Pleśń i grzyb na ścianie - przyczyny i usuwanie
  Polecam ASG firmy Spranda do odgrzybiania ścian oparty na technologiach z olejku herbacianego i tymolu świetny na grzyby plesniiwe
  Zobacz Wpis
  2020-10-21 13:58:02
  Przemas