Blog Fachowca

Artykuły i porady dla (nie)fachowców

  Pstryk i światło

  Kategoria: Elektryka
  Przypnij
  Na progu wrzesień. Słońce świeci coraz krócej, a nocne mroki stają się coraz dłuższe, aż do 22 grudnia, kiedy to sytuacja ponownie się odwróci. Jak radzić sobie z brakiem słońca w długie jesienne wieczory ?
  Chce nam się spać, jesteśmy mniej optymistyczni, nieuśmiechnięci, narzekamy. Oto objawy jesiennej apatii. Potrzebujemy Więcej Światła ! Wstajemy do roboty kiedy szarówka, wracamy, kiedy słonko już dawno za horyzontem. Najkrótszy dzień mamy więc przed sobą 22 grudnia będzie on trwała zaledwie 8 godzin i 7 minut. Lekarze w swoich opiniach są zgodni, okazało się, że w okresach, w których natężenie światła spadło, przyjmują znacznie więcej pacjentów.

  Jak to dobrze, że można zrobić „pstryk” i światło. Coraz bardziej kochamy lampy. Mamy ich wybór przebogaty. W zależności od funkcji - lampy sufitowe, lampy podłogowe, lampy stołowe, kinkiety, reflektory. Oświetlamy wnętrza naszych domów i … wszystko fajnie, do chwili, gdy zaskoczeni stwierdzimy, że nasz „ pstryk” nie działa. Awaria prądu ? Awaria instalacji ? Nerwowo sprawdzamy, korki, żarówkę i nic.

  Niezawodność instalacji jest obecnie tak duża, że większość z nas traktuje obecność prądu jak coś zupełnie naturalnego. Tym większy pojawia się problem, gdy coś przestaje działać – lampa nie świeci, telewizor czarny, laptop nie chce się uruchomić, lodówka się rozmraża. Pierwsze co powinniśmy ustalić to, czy awaria dotyczy wyłącznie naszego domu, czy ma charakter ogólny. Najlepiej zorientować się wśród sąsiadów i zapytać, czy jest u nich energia elektryczna. Jeśli nie, wszystko wskazuje na to, że awaria dotyczy całej ulicy. Wtedy należy wezwać pogotowie energetyczne (numer alarmowy pogotowia energetycznego 991).

  Prace związane z naprawą uszkodzonych przewodów powinien wykonywać wykwalifikowany elektryk. Tylko fachowiec elektryk, będzie wiedział, jak skutecznie i z zachowaniem bezpieczeństwa usunąć awarię elektryczną. Pamiętajmy, że w znacznym stopniu możemy ułatwić pracę elektryka. Dobrze jeśli posiadamy opisy montażu obwodów instalacji elektrycznej. Dzięki temu fachowiec elektryk, będzie wiedział w których miejscach kuć lub wiercić, aby nie spowodować dodatkowych uszkodzeń. Zdarza się, szczególnie w starszych nieruchomościach, że właściciele nie dysponują kompletną dokumentacją wszystkich obwodów. Ale i ten problem rozwiąże elektryk z pomocą specjalnego urządzenia do lokalizacji kabli.

  Zawód elektryk cieszy się dużą popularnością. Elektryk to osoba, która zajmuje się montażem, instalacją, konserwacją i naprawą instalacji elektrycznych. Do jego obowiązków należą m.in. : naprawy, diagnozowanie i instalowanie urządzeń elektrycznych oraz regulowanie parametrów ich pracy. Aby zapewnić sobie możliwie najszybsze usunięcie awarii instalacji elektrycznej, dobrze jeśli w naszych notatkach mamy telefon do zaufanego elektryka. Najlepiej gdy to solidny elektryk, sprawdzony fachowiec, na którego nie będziemy musieli czekać godzinami.
  Więcej artykułów
  Podobne artykuły

  Brak komentarzy


  Dodaj komentarz

  Polecane produkty
  Autorzy
  Polecani fachowcy
  Ostatnie komentarze
  Schody w domu jednorodzinnym
  Świetny post
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  paulina

  Schody dywanowe
  Cześć Natalia Słowik . Czy możesz mi pomóc w znalezieniu projektu wzmocnienia tych schodów? Proszę pomóż mi . Dziękuję Ci . Luk
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  Luk

  Przerwa zimowa na budowie
  U mnie poszło ogrodzenie z siatki - wyszło na tyle fajnie, że może nawet zostanie jako docelowe. Aczkolwiek warto dobrze napiąć siatkę. Napinacze z Muntech24 dały radę. Zalecam brać ocynkowane - rdza nie złapie.
  Zobacz Wpis
  2023-06-20 15:28:52
  Mariush